Mindennapi csoda

Az elmúlt héten nagy meglepetésben volt része óvodánknak. Szabó Ferenc főgondnok úr keresett meg telefonon azzal a jó hírrel, hogy a Szilády Áron Gimnázium egyik tanulója megnyerte korosztályában a hittan versenyt.

Ez már idáig is felemelő érzés, mindig örülünk, ha testvérintézményeinkben ilyen jó dolgok történnek. Azonban főgondnok úr következő mondatai voltak azok, amelyek meglepetést tartogattak a mi számunkra is. Ugyanis Balog Viktória, a verseny 9. b osztályos nyertese könyvjutalomban részesült, amelyet a Kálvin János Kiadó kiadványaiból válogathatott össze. Ezt a csomagot azonban Viki felajánlotta óvodánk számára.

Mindig megható, ha a hétköznapok szürkeségében váratlanul egy-egy csoda fénysugara, a szeretet megnyilvánulása, az önzetlenség kifejezése megmutatkozik. Mindig csodálatos ajándék, amikor személytelen, elidegenedett kapcsolatainkban így felvillan a jó lélek fénye, minden megszerezni akaró, fogyasztói társadalmunkban az adni akarás és tudás tündöklése.

Hálás szívvel és szeretettel köszönjük meg Balog Viktóriának, hogy gondolt gyermekeinkre, és a sok szép kiadványt, ami nagy örömére szolgál mind a gyerekeknek, mind kollegáinknak, és kívánjuk Isten gazdag áldását életére.