Kisállatok a fészekben

Az állatok világnapját 1931 óta ünnepelik minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én, Szent Ferenc hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.

Ez a szeretteljes és tiszteletadó hozzáállás óvodánkban is fontos tényező. Mi is minden évben odaszenteljük a figyelmünket egy kicsit célzottabban is az állatok szeretetére, tiszteletére.

Idén is volt lehetőség kisállatok simogatására az óvoda udvarán, és egy kis vetélkedőn is részt vehettek a gyerekek.

Minden csoport kapott egy útlevelet, amin 6 állomás szerepelt, óvodánk 6 csoportját jelölve. A állomásokon lévő óvónők különböző feladatokkal, játékokkal várták a hozzájuk érkező csoportokat.  A Süni állomáson, kis süniikké változtak a gyerekek, kézbe kaptak egy kis hurkapálcikát, ami a tüskéiket szimbolizálta, a hálás  feladatuk pedig az volt, hogy kiválogassák a gesztenyék közül a gyümölcsöket, és elropogtassák a finom alma, körte szeleteket. A következő, Boci állomáson, a gyerekek számára is megoldható, ugyanakkor gondolkodtató, frappáns kis találós kérdéseket kellett kitalálni. Ezután következett a Kiskakas állomás, ahol lefordított képekből húztak a gyerekek, és az azon szereplő állatkáról eszébe jutó, verset, mondókát, éneket, szavalhatták, mesélhették el. A Cica állomáson állathangokat utánoztunk, a Kiskacsa állomáson pedig jól megmozgattak bennünket,  ahol a kedvenc állatok mozgásának utánzása volt a feladat. A Kutya állomáson pedig állatos kirakó várta az oda érkező csoportokat.

Minden csoportnak saját útlevele volt, és a feladatok  teljesítését követően, pecsétet szerezhetett a menetlevelére. A jól megérdemelt jutalom sem maradt el, minden gyermek választhatott magának, egy-egy állatkás nyakláncot, színezőt, és volt mit csipegetni is.

A gyerekek és az óvó nénik is nagyon élvezték, hogy minden csoportba ellátogathattak és tevékenykedhettek, és a játékos feladatok kapcsán egy kicsit több jogos figyelem érte a minket körülvevő csodálatos állatvilágot is.