Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

Generációk szavaltak együtt a költészet napján

2018. április 11. 15:00 Írta: Pártáné Csorba Anita Megtekintés: 565

A költészet napját április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeltük hazánkban.

Ez alkalomból a Kiskunhalasi Református Kollégium gimnáziuma, általános iskolája és óvodája, valamint a Felsővárosi Óvoda most először szervezte meg közösen, hogy minden generáció együtt szavalhasson.

Reggel 8 órától kicsik és nagyok, együtt ünnepelhettünk városunk főterén.

A „Generációk szavalnak” rendezvény Szeg Dorottya köszöntésével kezdődött, majd az óvodások, általános iskolások, gimnazisták és a felnőttek szavalásával folytatódott, melyeket egy-egy, korosztályukban a szavalóversenyeken legeredményesebben végzett tanuló vezetett. A végén közösen együtt is elmondhattuk József Attila: Kedves Jocó versét.

Felemelő érzés volt a főtéren állni, látni, hallani, részese lenni annak, hogy generációk együtt szavalhattak.

Fontos, hogy a költészet az életünk része legyen; a minden napos verselgetés, és a maihoz is hasonló események segítenek abban, hogy gyermekeink számára is természetessé váljon később a versek olvasása, tanulása.
Következő események