Állatok világnapja - 2014

Mindig nagy lelkesedéssel várják a gyermekek az állatok világnapja kapcsán az óvodába érkező sok kis állatot. Az állatok és gazdájuk pedig ennek végét.

2014-ben sem maradhatott el az állatok világnapjának kapcsán az állatokra való odafigyelés. Az gyerekek csoportjaikban már egész héten a teremtésről beszélgettek. Isten nagyszerűen kitalálta és megteremtette az állatokat. Minden egyes állatban elrejtett valami csodálatosat. Nagyon fontos, hogy már gyermekkorban megtanítsuk gyermekeinknek az állatok szeretetét, óvását, gondozását. Bár konkrét érzéseik, gondolataik nincsenek, mint az embereknek, de sok-sok szeretetet tudnak átadni és egyben sok-sok szeretetet, gondoskodást várnak is tőlünk.

Ezen a napon jó volt látni, hogy a gyermekek többsége már egészen jól tudja hogyan kell egy állathoz hozzányúlni, mit kell, illetve lehet velük tenni. A gyermekek lelki fejlődésének fontos pontja, hogy megtanuljanak gondoskodni, szeretetet átadni és fogadni, megbecsülni másokat, amelyre pontosan alkalmas egy kis háziállat, aki akkor is mosolyogva tűri a gyermekek közeledését, ha esetleg egy-egy érintés nem úgy sikerül, ahogy kellene.

Az óvodások ebédidejét már a kis állatok is nagyon várták, mert másképpen soha nem lenne vége a simogatásuknak és a következő évig szerintem előre megkaptak minden simogatást.

További fényképeket a főmenü galéria pontjánál az óvodai képek albumban lehet megnézni vagy a linkre kattintva oda is juthatsz.