Szülők-nevelők bálja - 2014

November 22-én délután, egy, az óvoda életében minden évben fontos szerepet betöltő rendezvényre gyülekeztek szülők, nevelők és az intézmény sorsát a szívükön viselők.

A Szülők-Nevelők Bálján az idei évben 210 bálozó emelte az esemény színvonalát és támogatta megjelenésével, adományaival, jókedvével azt. Az I love dance tánccsoport és Patai Vanessza és Erdélyi Árpád páros kiemelkedő táncos produkcióikkal a műsorról, míg a Virág-Nagy duó - Virág Norbert és Nagy Zoltán - személyében a bál fergeteges hangulatáról, a Sóstó Csárda dolgozói pedig a tőlük megszokott kiemelkedő színvonalon a jelenlevőkről gondoskodott. Volt tombola, rajz árverés, de a mulatság hevében sem feledkezhettünk meg azokról, akik kezébe nap, mint nap a gyermekeink nevelésének, gondozásának stafétáját adjuk át, amíg bennünket kötelezettségeink elszólítanak. Egy-egy jelképes szál virággal mondtunk köszönetet nekik kitűnő munkájukért és azért a szeretetért és lélekért, ami minden cselekedetüket átitatja és gazdagítja a rájuk bízott csöppségeket.

A bál természetesen azon felül, hogy alkalmat adott - Édes Árpád lelkészúr szavait idézve - „úgy gondolni a gyerekeinkre, hogy nem gondolunk rájuk”, reményeink szerint segít közösséggé kovácsolni az óvoda dolgozóit és a szülőket, hogy ne csak a felületes mindennapi üdvözlésekből és „mi történt a gyerekkel” kérdésekből ismerjük egymást, hanem együtt tudjunk gondolkodni, érezni, tenni a gyerekek és mindannyiunk javára.
A rendezvény bevételét a csoportok karácsonyi ajándékának megvásárlására és játékok, eszközök vásárlására fordítja az óvoda.

Ez úton is szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki akár az előkészületekben való részvételével, akár támogatásával és természetesen nem utolsó sorban megjelenésével hozzájárult a fenti célok megvalósításához!

Reményeink szerint „jövőre ugyanitt” találkozunk!

Kovács- Farkas Ágnes (SZMK)