Rajz találkozó az oviban

Február hónap folyamán óvodánk rajz pályázatot hirdetett meg a környékbeli egyházi óvodák nagycsoportosai számára. A téma: „Ilyennek teremtett Isten”.

A felhívásra négy óvodából érkezett pályamunka: a soltvadkerti Evangélikus Egyházi Óvoda, a kiskőrösi Evangélikus Középiskola Harangvirág Óvodája, a kiskunhalasi Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda valamint a mi óvodásaink készítettek szebbnél-szebb alkotásokat. A képek híven tükrözték a gyermeki szépséget és a teremtés változatosságát.

A zsűri (Hornyákné Sztanyik Magdolna, Hegyiné Lénárt Anikó és Erhardt Mónika) nehéz helyzetbe került, amikor értékelnie kellett a pályamunkákat. Hornyákné Sztanyik Magdolna tehetségfejlesztési szakértő és kifejezéspszichológiai szakértő szerint a rajzolás a gyermeki lélek kifejezésének egyik legfontosabb eszköze. Méltatta a beérkezett rajzok gazdag forma- és színvilágát, az emberábrázolás aprólékos kidolgozottságát. A zsűri három kategóriában díjazta a képeket a kifejezési mód, a részletgazdagság és a térkihasználás szempontjai alapján.

Minden gyermek emléklappal, és kis ajándékkal térhetett haza a kedves hangulatú találkozóról, mely reménység szerint hagyománnyá válik óvodánk életében.

Még több kép hamarosan!