Versmondó sikerek

2015. a Fény nemzetközi éve, ennek jegyében a Zöld-híd Halasi Környezetvédők Egyesülete immár 5. alkalommal rendezte meg a város nagycsoportos óvodásai részére a városi óvodák versmondó versenyét.

„Fény vagy te is, lobogj hát,
melegíts és égess.
Hinned kell, hogy a világ
Teveled is ékes.”
Tóth Árpád

A versenyt a kiskunhalasi Gózon István Művelődési Házban rendezték 2015.02.26-án 14:30-tól.

A versmondó verseny zsűrijét Sarkadi Péter újságíró, pedagógus, a 2014-ben Ozone Zöld-díjat nyert Greenfo-zöld iránytű a neten környezetvédelmi honlap felelős szerkesztője, illetve a Magyar Televízió és a Magyar Rádió szerkesztő–műsorvezető-riportere, Erhardt Györgyi a Martonosi Pál Városi Könyvtár igazgatója és Palásti Károly a Bibó István Gimnázium igazgatóhelyettese alkotta.

A versenyen 31 óvodás indult, kedves vidám gyerekversekkel.

Óvodánkat négy kisgyerek képviselte:

• Kohi Jasmine – csillag csoport
  • Hajma Hédi – bárányka csoport
  • Szabó- Kocsis Ádám – szívecske csoport
  • Papp Csanád – szívecske csoport

A verseny egy közös versmondással indult, mely témájában szorosan kapcsolódott a Fény évéhez. A gyerekek bátran, hangosan, szívet melengetően adták elő a választott versüket. A zsűrinek nehéz dolga volt, hiszen minden gyermek és minden vers egy varázslat volt. Éppen ezért minden induló kisgyermek nyertese volt a megrendezett versenynek.

A zsűri döntése alapján hat gyermek a Hatvani Zoltán emlékére megrendezendő szavalóverseny nyitó fellépője lehet.

Büszkén távozhattunk, hiszen két kisgyermekünk Szabó-Kocsis Ádám és Papp Csanád fogja képviselni ezen a neves rendezvényen.