Színház az egész világ…

2015. február 27-én, pénteken színházi előadásban gyönyörködhettek óvodásaink. Az Európa Gyermekszínház Kft. Művészei előadásában láthatták a gyermekek a „Makrancka” című darabot.

„A mese arról szól, hogy az öreg Király kikiáltatja, hogy férjhez szeretné adni a lányát, aki makacs, dacos, ezért is hívják Makranckának. Nem akar férjhez menni, mert minden kérőben talál hibát. De hát itt is, mint minden mesénél egyszer csak megjelenik az igazi – Jószívű Palkó személyében, aki megpróbálva a lehetetlent elindul céljai érdekében, kiállni a 3 próbát. Hosszú útja során találkozik egy csúf, gonosz boszorkánnyal, aki Makrancka szépségét és jóságát elvarázsolta. Palkó három próbáját, csalafinta módon, fondorlattal akarja megakadályozni. Jószívű Palkó a kitűzött próbák elérése érdekében a kisgyermekekhez fordul segítségért. Palkó a boszorkány gonoszkodása ellenére kiállja a három próbát az igencsak rögös úton, így Makrancka végül igent mond hercegének.
A Király megjelenik és egy világraszóló lakodalmat csapnak, és búcsúzva mindenkitől, örömteli és feledhetetlen pillanatokkal zárják fellépésüket.”

(részlet az Európa Gyermekszínház Kft. leírásából)
A gyermekek önfeledten nézték a mesét, és aktívan részt vettek a történet alakításában. Az élményszerű előadás szép emlékekkel gazdagította az óvodásokat.