Mesemondó helyi válogatás

Hetek óta lelkesen készültek óvodásaink a mesemondó versenyre, melyet március 10-én kedden délelőtt tartottunk meg.

A mese nagyon fontos az óvodás korú gyermekek életében. Hiszen annak hatására gazdagodik fantáziájuk, szókincsük, a mese szereplőinek bőré bújva átélhetnek különböző szituációkat. Nem egyszer feloldhatják a bennük felgyűlt feszültséget. Másrészről a mesék nemcsak szórakoztatnak, de nevelnek is. Az életről tanítanak, érzelmi kapaszkodókat nyújtanak és segítik a személyiségük fejlődését is.

Ezen a délelőttön  23 lelkes kis mesemondó várta, hogy elmondhassa meséjét a nagyszámú közönség előtt. Voltak félénkek és bátrak, kicsit megszeppentek és rutinosak is. Nehéz dolga volt most is a zsűri tagjainak, Kaszap Imréné Rozikának, Gálné Irénke néninek és Farkas Áginak a szülői munkaközösség vezetőjének. Amíg a zsűri meghozta döntését, addig került az asztalra egy kis elemózsia, de a talpalávaló sem maradt el és egy kis táncmulatsággal vezethettük le a sok izgalmat.

Büszkék vagyunk gyermekinkre, hiszen kivétel nélkül mindenki jól szerepelt a megmérettetésen. De ha már verseny, akkor vannak kiemelkedő mesemondóink is, akik részt vehetnek a soltvadkerti Evangélikus óvodában megrendezésre kerülő mesemondó versenyen. A nap végén mindenki egy kis ajándékkal, emléklappal és gazdag élményekkel távozhatott.

Tovább jutóink a középső csoportos kategóriában:

• Czinkóczi Zétény
  • Tarjányi Hargita

Nagycsoportos kategóriában:

• Kohi Jasmine
  • Ulbrich Hugó
  • Szabó-Kocsis Ádám
  • Kopasz Gergő

Pár kép a helyi mesemondóról a teljesség igénye nélkül.