Kémia az óvodában

Hogyan kerül egy ilyen komoly tudomány egy óvodába? Fontosnak tartjuk a gyermekek számára bemutatni a körülöttünk lévő csodálatos világot, és erre minden eszközt és lehetőséget megragadunk.

A Szilády Áron Gimnáziummal tartott jó kapcsolatunknak köszönhetően kerülhetett sor arra, hogy május 11-én, hétfőn dr. Róka András, az ELTE Kémiai Intézetének főiskolai docense tartson bemutatót óvodánkban Változások, átváltozások címmel.

Az élet több területéről hozott példát a gyerekeknek, melyben nagy szerepet játszott a változás: képeken mutatta be az érést, amikor a cseresznye zöldből piros lesz, az évszakok változását, amikor ősszel csupaszok a fák, majd tavasszal levelek borítják el; a fejlődést, amikor a bábból lepke lesz, vagy a Föld kialakulását. Eközben nagyon látványos kísérleteket végzett: különböző folyadékok hatására változtatta színét a víz; különböző folyékony anyagok összekeveréséből keletkező gázok milyen színű lánggal égnek; készült „elefántfogkrém”; mutatott mini tűzhányót és gejzírt is láthattak a gyerekek; de egy kis róka játékából az is kiderült, hogy ha egy zárt térben elalszik a gyertya, onnan bizony ki kell jönni. Felsorolni is nehéz, mi mindent tapasztalhattak meg a gyerekek a körülöttünk lévő világból, és az előadás végén nagy tapssal köszönték meg az izgalmas és érdekfeszítő bemutatót.

Köszönjük dr. Róka Andrásnak, hogy elvállalta ezt a nehéz feladatot, és óvodáskorú gyermekekkel ilyen magasszintű tudást ennyi szeretettel osztott meg; és köszönjük Gavlikné Kis Anitának, a Szilády Áron Gimnázium tanárának, hogy megszervezte az előadást.




Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!