Borsószedés az óvodában

Végre elérkezett az idő, amire már régóta vártak a gyerekek, hogy begyűjthessék munkájuk gyümölcsét. Kora tavasszal konyhakertünkben vetettünk retket, sárgarépát, borsót, ültettünk paradicsomot, paprikát és duggatunk hagymát.

Folyamatosan figyelemmel kísértük a növekedést, locsoltuk, kapálgattuk a kiskertünket. Ma végre elérkezett az a nap, mikor megkóstolhattuk a beérett termést. Ügyes, szorgos kis kezek szedték és fejtették a borsót, majd megették a gyerekek.

Környezeti nevelés terén nagyon hasznos ismereteket szereztek a gyerekek, hiszen az ültetéstől a növekedésen át a betakarításig tapasztalás útján szerzett ismereteket tudhatnak magukénak.  A saját maguk által végzett munka még értékesebbé teszi a megszerzett élményt. Most már a sárgarépa, paradicsom és a paprika szedését várják a Gólyafészek óvoda kis kertészei.