Lakodalom az óvodában

A 25. tanévét ünneplő Gólyafészek Óvoda egy másik jubileumot is ünnepel az idén. Öt évvel ezelőtt csatlakozott hozzánk, és lett tagóvodánk a szanki Gy. Szabó Béla Óvoda. Az elmúlt évek során nagyon jó együttműködés alakult ki a két intézmény között.

Ennek is köszönhető, hogy március 16-án, csütörtökön az szanki óvoda nagycsoportja megtisztelt bennünket egy csodálatos lakodalmas műsorral. A gyerekek nagyon szépen, hangosan fújták a dalokat, a verseket, a csujogatókat. A műsor fényét emelte, hogy a helyi Dalárda tagjai kísérték népi hangszereken – citerán és köcsögdudán – a lakodalmast.

A vőlegény megtalálta menyasszonyát, pap is került, aki összeadta őket, és jó hangulatban mulatott a násznép. Igazi hagyományos lakodalmas hangulatot varázsoltak nekünk, és nagy tetszést arattak a gólyafészkes ovi gyermekei körében.

Köszönjük ezúton is a Kiskunhalasi Református Kollégium Gólyafészek Óvoda Gy. Szabó Béla Tagóvodájának, Varga Ferencné tagintézményvezetőnek, Tarnaszentmiklósi Róbertné Szekeres Szilvia óvónőnek és Tápai Dénesné dajkának, valamint a nagycsoportos gyermekeknek, hogy megörvendezettek bennünket ezzel a szép, hangulatos, vidám műsorral.