Mesenap az Óvodában

2018. március 09. 13:00 Írta: Bazsa Enikő Megtekintés: 246

Idén is megrendezésre került a mesenap. A gyerekek heteken át készülődtek. Izgalommal várták, hogy elmondhassák a meséjüket. 16 kis mesemondó foglalt helyet a székeken, és hallgatta Vasné Horváth Olga óvodánk vezetője köszöntő szavait:

„Mese, mese, meskete, jer ide most ízibe!
Mesét mondok, rontom-bontom,
Boldog vagyok, nincsen gondom.
Elszállok, de visszatérek,
S megfogom a kis kezed,
Ott lakozom a szívedben,
Éldegélek majd veled.
Repülök a lelked egén, átölellek téged,
Mese vagyok, hozzád megyek,
Én leszek a vendéged.”

A zsüri tagjai között köszönthettük Varga Ferencné Katikát, aki szanki tagintézményünk óvodavezetője, Nógrádi Annamáriát a kiskunhalasi Református Általános Iskola alsó tagozatos pedagógusa és nem utolsó sorban Somogyváriné Gáspár Gabriellát, Gabi nénit, aki a halacska csoport óvónénije.

A kis mesemondók között voltak, akiket bátorítani kellett és voltak, akik minket, hallgatókat bátorítottak ügyes, határozott kiállásukkal és élményszerű mesemondásukkal szereztek nekünk feledhetetlen pillanatokat.

A mesemondó nap végén minden résztvevő emléklappal, apró ajándékkal és sok mesei élménnyel gazdagodott. Néhányan közülük a soltvadkerti mesenapon is elmondhatták meséiket:

Középső csoportosok

Ván Enikő, Ábel Barna

Felkészítő óvónénik: Faddi Gyöngyi és Vargáné Szőke Krisztina

Nagycsoportosok

Szloboda Hédi, Véh Helga

Felkészítő óvónénik: Horváthné Lovászi Márta és Márkiné Gál Erika

Árvai Nóra, Szabó Lili

Felkészítő óvónénik: Jeges Hajnalka, Dóka Zsuzsa

Flaisz Kornél

Felkészítő óvónénik: Pártáné Csorba Anita és András Bea

Soltvadkerten közülük 3.helyezést ért el Ábel Barna, Árvai Nóra és Szabó Lili pedig különdíjasok lettek.