Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

Teremtés hete 2018-ban is

2018. szeptember 28. 13:44 Írta: Bazsa Enikő Megtekintés: 433

Nincs emberem, hogy amint felkavarodik a víz, beemeljen a medencébe” János evangéliuma 5 rész 6. vers

Ez a mondat a Bethesda tavánál ülő beteg szájából hangzott el, mikor Jézus megkérdezte: Akarsz-e gyógyulni?

-Nincs emberem. Volt a válasz. Sokszor érnek bennünket csalódások, mert másokban bíztunk, másoktól vártunk megoldást. Azonban, ha az élő víz forrásához fordulunk, a szabadítóhoz, a gyógyítóhoz, a Megváltóhoz: Jézushoz, akkor soha nem fogunk csalódni. Ahogyan ez a beteg sem csalódott.

A Református óvodákban a héten rendezik meg a teremtés hetét. Az idei évben a „Közösségben a teremtett világért” címet adták ennek a hétnek a szervezők. Intézményünkben az óvodai csoportok különbözőképen dolgozták fel ezt a témát. Célunk, hogy a gyermekeben is elültessük az egymásra való odafigyelés fontosságát, és valamint megláttatni Jézus felénk áradó végtelen szeretetét.

E hét apropójaként gondoljunk arra, hogy hogyan segítjük embertársainkat a hétköznapok rohanásában, szakítunk-e időt mások megsegítésére, vagyunk-e valakinek az embere?
Következő események