Áldott karácsonyt - 2015

2015. december 17. 23:20 Írta: Vasné Horváth Olga Megtekintés: 1122

Nagycsoportos óvodásaink ünnepi műsorral tették még boldogabbá a karácsony várását!

Áldott karácsonyt! - sokszor halljuk ezt a kifejezést, mondjuk is, mert jókívánságból sosem elég.

De mit is jelent? Hogyan lehet áldott az ünnepünk? Óvodánk karácsonyi ünnepségén elképzeltünk egy nagy várat a gyerekekkel. Egy király lakik benne, és katonák védik. Egyszer egy katona azt látta, hogy a király közeledik egy külföldi útjáról, és be akar menni a várba. Az őrszolgálaot végző katona, amikor felismerte, azonnal vigyázzba vágta magát és feszesen tisztelgett. A király így szólt: „Hé fickó, örülök, ha tisztelegsz nekem, de sokkal többre megyek, ha beengedsz a várba!”

Valahogy így van ez karácsonykor is. Jézus közeleg, a nagy Király. Mit használ, ha „csak” tisztelgünk neki, de nem engedjük be őt a „várunkba”, szívünkbe, életünkbe?

Ha beengedjük, ha behívjuk Őt életünkbe, az ünnepünkbe, akkor lesz tartalmas, áldott karácsonyunk. Így legyen.

Áldott, békés karácsonyt és egészségben szeretetben gazdag  boldog új évet kívánunk minden gyermekünknek és családjaiknak.