Tavaszi megújulás

Óvodánk egy nagyszerű fejlődés részese lehetett a napokban. A Szathmáry Sándor Kertbarátok Köre felkereste intézményünket azzal a kérdéssel, hogy segíthetnének-e virágosítani óvodánk környezetét.

Rövid és hatékony megbeszélést követően sikerült összeegyeztetni régi vágyunkat az ő kezdeményezésükkel. Ennek folyományaként 2016. április 11-én egy kis konyhakert került kialakításra óvodánk udvarán. A kiskert a gyerekek fennhatóságába kerül át. Megfigyelhetik a növények fejlődését, megtapasztalhatják természeti kölcsönhatásokat, megérthetik a növénynevelés törvényszerűségeit és fejlődik felelősségtudatuk.

Minden gyermek számára különleges fejlődési lehetőség és érzelmi gazdagság, ha megcsodálhatják a teremtett világ szépségét, és megtalálhatják benne önmagukat.

Köszönjük a Szathmáry Sándor Kertbarátok Körének ezt a csodálatos ajándékot.