"Az Úr csodái"

Ezzel a címmel hirdette meg a Berettyóújfalui Szivárvány Református Óvoda a XIV. Országos Óvodai Rajzversenyt. A pályázat célkitűzése: Vallást tenni Isten csodálatos dolgairól, gyermekszemmel vizuálisan is kifejezve. Az alkotások értékelésénél a szakemberekből álló zsűri figyelembe vette az új vizuális technikák bemutatását, az esztétikus kivitelezést, és a művészi igényességre való törekvést.

Az ország református óvodáiból beérkező pályaműveket három-„Mosolygó szív”, „Varázsceruza”, „Szivárvány díj”- kategóriába sorolták, s korcsoportonként a három legjobbat könyvjutalomban részesítették.

Óvodánkat a Halacska csoportos Balázs Lilien, Halász Abigél, Mészáros Dóra, Suhajda Anna, Tandari Barbara és Tarjányi Hargita képviselte. A gyerekek a képek elkészítésekor különböző technikákat alkalmaztak, készült alkotás színes ceruzával, festéssel, tépéssel, ragasztással és fonal felhasználásával is.

A zsűri Mészáros Dóra „Nincs itt, mert feltámadt” című képét a „Mosolygó szív” kategória III. legjobbjának minősítette, a „Varázsceruza” kategória III. helyezettje, pedig Tarjányi Hargita „Én is az Úr csodája vagyok” című fonalképe lett.

Gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk rátok!