Néptáncolt a Gólyafiókák apraja-nagyja

Óvodánk nevelőtestülete a 2016-2017-es nevelési évben kiemelt feladatként határozta meg a mozgás- és az ének-zenei tevékenységet, melynek értelmében rendszeres időközönként az óvoda napirendjén kívüli, mozgással, ill. zenével kapcsolatos alkalmakat szervezünk a gyermekeknek.

A múlt szerdán néptáncos mulatságba hívtuk őket.

A mulatságnak a tornaterem adott helyet. A kisebbek és a nagyobbak két, 30, illetve 50 fős csoportban érkeztek. Először óvodánk néptáncos csoportjától láthattak egy kis kedvcsináló bemutatót, majd a közös tánc következett, ahol mindenki elővehette és elő is vette a táncos lábait.

A zene, a tánc, az együttlét ezen sajátos formája magával ragadta a gyermekeket. A lelkesedés határtalan volt, a jókedv alig fért be a tornaterembe. Nem véletlen fogalmaz így a tánc hevében a csujjogató: „Kicsi nékünk ez a ház, kirúgjuk az oldalát!”